Auto Expert Ostrzołek


Wtryskiwacze - przydatne informacje

Czyszczenie wtryskiwaczy

Obecnych czasach wszystkie elementy układu wtryskowego są bardzo narażone na uszkodzenia wynikające z powodu złej jakości paliwa i gromadzących się na nich zanieczyszczeń typu np.rdza. Jedne z pierwszych problemów wystepujacych w układzie wtryskowym zarówno w przypadku silników benzynowych jak i Diesla to:
- spadek mocy,
- zwiększone spalanie,
- problemy z odpalaniem silnika,
- nierówna-falująca praca silnika na biegu jałowym,
- zwiększona emisja spalin,
- spalanie stukowe.
Aby zwiekszyc trwałość i żywotność wtryskiwaczy oraz zachować prawidłowe osiągi silnika należy regularnie dokonywać czyszczenia układu wtryskowego. Zabieg ten należy powtarzać co 20.000 km lub podczas każdej wymianiy oleju.

Uzdatniacze paliwa

Gdy temperatura otoczenia spada poniżej -0C z oleju napędowego zacznyna wytrącać się parafina która zalepia układ paliwowy i może spowodować trudności lub niemożność uruchomienia silnika.
Środki czyszczące często są produkowane na bazie alkoholi aromatycznych które wypłukują zanieczyszczenia oraz wytrącają wodę z układu paliwowego.Większość preparatów chemicznych do silników diesla ma bardzo podobny skład. Ich główne zadanie to mycie, smarowanieoraz usuwanie wody z układu. Należy również wziąć pod uwagę że producenci samochodów zakazują stosowania jakiejkolwiek chemii dodawanej do paliwa czy oleju silnikowego.
Szybki kontakt:
Telefony:
+48 32 456-49-80
+48 32 419-00-69
+48 503-503-101
e-mail:
autoexpert24@wp.pl
autoexpert2400@wp.pl
autoexpert24000@wp.pl
Gdzie jesteśmy:

Warto zobaczyć:



Nasz warsztat
Projekt i wykonanie Ariel Krawczyk